Передзвоніть мені
Ми працюємо:
Пн-Пт: с 10.00 - 18.00, Сб: с 10.00 - 15.00, Нд: вихідний

Установка сонячних батарей на даху

Професійна установка сонячних батарей на даху

За останнє десятиліття, будинки з сонячними модулями на покрівлі пройшли шлях від дивини до звичайного явища. Але існує думка, що ціна установки сонячних батарей на даху сильно завищена. У мережі можна знайти масу статей, які переконують, що з цим завданням впорається будь-хто. Чи так це? Розглянемо докладніше.

Етапи монтажу сонячних батарей на даху

Нижче перераховані етапи важливо дотримуватися як в процесі установки фотоелементів в приватному будинку, так і на території ферми або домогосподарства.

  • Визначення місця розташування батарей. Встановлювати сонячні модулі потрібно на найбільш освітлених поверхнях. Зазначена задача вимагає врахування географічних координат дому та особливостей планування даху. Отримані дані вводяться в програму, яка визначає, на яку ділянку падає достатньо сонячного світла.
  • Створення схеми і креслень для проекту. Йдеться про створення робочого і ескізного проекту майбутньої станції. Цей етап також включає розрахунок продуктивності станції. Для отримання максимально наближеного до реальних умов значення, враховуються такі чинники, як втрата вихідної потужності, втрата від перегріву, затінення і знос елементів.
  • Розробка каркасу. Важливо підібрати оптимальний кут нахилу, розміри, форму і кріплення. Не останню роль відіграють і характеристики покрівлі. Вона повинна витримувати сумарне навантаження каркасу та сонячних батарей.
  • Установка і підключення елементів системи. Неправильна установка може спровокувати вихід системи з ладу. Нехтування деякими правилами кріплення відчутно знижує ККД електростанції. Успішне завершення кожного етапу вимагає знання особливостей роботи кожного елемента сонячної електростанції.
  • Запуск і тестування сонячної електростанції. На даному етапі перевіряється ефективність роботи кожного елемента геліосистеми для будинку: фотоелементів, інвертора, контролера, акумулятора тощо.

Терміни установки визначають складність і габарити конструкції. Фахівці можуть дати додаткові рекомендації по роботі з «зеленим» тарифом. Ви дізнаєтеся, як витрачати вироблену енергію, не втрачаючи навіть 1 кВт.

Чи варто встановлювати сонячні панелі самостійно?

Дізнавшись про вартість професійної установки сонячних панелей на даху, деякі покупці вирішують зайнятися монтажем самостійно. Чисто технічно це можливо, але при відсутності досвіду і спеціальних знань існує висока ймовірність допущення цілого комплексу помилок. Економія може обернутися низькою ефективністю роботи модулів. Втрати електроенергії можуть в десятки разів перевищити вартість монтажу.

Поломка в процесі самостійної установки не є гарантійним випадком, а значить, повернути кошти не вийде. Сонячні батареї потребують стійкий каркас, що створений згідно креслень і змонтований досвідченими фахівцями. Якщо не провести відповідні розрахунки або допустити помилку, каркас зламається під впливом негоди.


У цій категорії немає товарів.